POUŽITÉ MATERIÁLY

Home » POUŽITÉ MATERIÁLY

Materiály používané při výrobě obuvi Garmisch & La Reginetta.

Materiály

CORDURA

Je špičková technická tkanina s extrémní pevností a odolností vůči oděru a vodě. Díky metodě tkaní a vhodné struktuře vláken jsou výrobky z Cordury mnohem odolnější než klasický nylon.

THINSULATE 3M

Vynikající tepelně izolační podšívka zaručující teplo, sucho a komfort. Je nenáročná na údržbu. Má minimální nasáklivost, rychle vysychá a antialergická. Rouno je tvořeno strukturou mikrovláken, okolo kterých se díky povrchovému napětí drží mikrovrstva vzduchu a vytváří tak lepší vzduchovou izolaci.

VELLUTINO

Pevná a odolná podšívková textilie, nenáročná na údržbu a odolná proti opotřebení při běžném používání. Nedoporučuje se používání na povrchu hrubých ponožek z důvodů možného poškození této podšívky, kdy během chůze dochází k vzájemnému tření obou materiálů (ponožek a podšívky).

PELLE, DAKAR, BOVINA, ANFIBIO, NABUK

Kvalitní hlazená kůže, přírodně vyčiněná o silné tloušťce cca 2 mm, dobře odolná proti opotřebení a atmosférickým vlivům. Nenáročná na údržbu. Na ošetření používat impregnační vosk nebo krém V případě nabuku pak výhradně impregnační sprej!

PAMPAS

Na kůži za tepla a vysokého tlaku zalisovaná zbroušená vrstva plastu-gumy. Zvyšuje ochranu před mechanickým poškozením a je nepromokavý.

CAMOSCIO

Kvalitní tzv. „obrácená kůra” (broušená kůže) o silné tloušťce 1,8 mm až 2 mm. Je dobře odolná vůči atmosférickým vlivům a opotřebení. Pro čištění a údržbu doporučujeme použít měděný kartáček a potom obuv ošetřit impregnačním sprejem pro posílení nepromokavosti.

GARMISCH TEX (Vindtex)

Speciální podšívkovina s membránou. Struktura membrány přispívá k odpudivosti obuvi vůči vodě, dešti a sněhu. Zaručuje komfort nohou v chladném a vlhkém prostředí. Je nenáročná na údržbu, snadno se přizpůsobí tvaru a velikosti chodila s minimálním opotřebením při běžném používání. Nepronikavost membrány je podmíněna náročností, délkou a druhem terénu. Doporučujeme obuv vhodně ošetřovat impregnací, která zvyšuje vodoodpudivost povrchu obuvi. Membrána je středních hodnot a nezaručuje tím 100% nepropustnost. Je vhodná pro lehčí až středně náročnou turistiku.

EMILIO, TEKNA, KALOS, EXTREME, SHOCK ABSORBER

Kvalitní celogumové protiskluzové podešve s dlouhou životností se samočistícími záseky a dobrou stabilitou v terénu.

VIBRAM

Výrobce a značka nejpoužívanější pryžové směsi pro výrobu podešví různých typů obuvi. Poskytuje vysoký komfort při chůzi v náročných terénech s dlouhou životností. Svým složením vytváří ideální podmínky pro chůzi po velmi širokém spektru povrchů – asfalt, skály, ledovce apod.

OC SYSTEM

Unikátní gumová podešev s dvou polohovým protiskluzovým systémem pro bezpečnou chůzi po kluzkém povrchu a náledí. Podešev je třeba udržovat v čistotě pro správnou funkci OC systémů.

VACCHETTA

Kvalitní hovězina, vodu odpuzující kůže o silné tloušťce 2,2 mm až 2,4 mm, vyčiněná přírodním způsobem zaručuje delší dobu nepronikavost a zároveň je vzdušná a pohodlná. Pro zachování co nejdelší nepromokavosti doporučujeme používat impregnační sprej.